Волфсбург спечели точка в домакинския си мач със Санкт Паули, след като в последните минути се добра до равенството 2:2 в мач от 30 кръг на Бундеслигата. Двубоят бе директен сблъсък между отбори, борещи се за оцеляване в елита.

Марио Манджукич даде аванс на “вълците” шест минути преди почивката, но след час игра Дениз Наки изравни. Санкт Паули обърна с гол на Матиас Леман в 77-ата минута, но две минути преди края Ян Полак донесе точката за тима на Феликс Магат.

Щутгарт взе важна победа в борбата си за оцеляване, побеждавайки Кьолн с 3:1 като гост. “Швабите” поведоха с 3:0 след попадения на Треш, Харник и Кузманович, а Миливойе Новакович върна един гол за “козлите” в 69-ата минута.

Айнтрахт загуби с 0:1 от Хофенхайм и се доближи до зоната на изпадащите. Роберто Фирмино вкара единствения гол 12 минути преди края. С попадения на Кристиан Айглер и Роберто Мак Нюрнберг спечели с 2:0 гостуването си на Кайзерслаутерн. Българският нападател Илиан Мицански не бе в групата на “червените дяволи”.

Хамбургер и Хановер направиха 0:0 в северното дерби на кръга. Равенството намали шансовете на домакините да се класират за участие в Лига Европа, докато гостите водят само с две точки пред Байерн в битката за третото място. Баварците утре приемат втория в класирането Байер (Леверкузен)./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ - БУНДЕСЛИГА, 30 КРЪГ

От 15 април (петък)
Майнц 05 - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0
1:0 1Андре Шюрле (87)

От 16 април (събота) от 16:30 часа
Кьолн - Щутгарт 1:3
0:1 Кристиан Треш (51), 0:2 Мартин Харник (53), 0:3 Здравко Кузманович (63-дузпа), 1:3 Миливойе Новакович (69)

Хофенхайм - Айнтрахт (Франкфурт)  1:0
1:0 Роберто Фирмино (78)

Хамбургер - Хановер 0:0

Кайзерслаутерн - Нюрнберг 0:2
0:1 Кристиан Айглер (35), 0:2 Роберто Мак (90)

Волфсбург - Санкт Паули 2:2
1:0 Марио Манджукич 39), 1:1 Дениз Наки (60), 1:2 Матиас Леман (77), 2:2 Ян Полак (88)

На 16 април (събота) от 19:30 часа
Вердер - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 38 победи за Вердер, 17 равенства, 28 победи за Шалке 04

На 17 април (неделя) от 16:30 часа
Байерн (Мюнхен) - Леверкузен (Евроспорт 2 България)
Баланс: 63 мача, 37 победи за Байерн, 13 равенства, 13 победи за Леверкузен

На 17 април (неделя) от 18:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 23 мача, 12 победи за Борусия (Дортмунд), 8 равенства, 3 победи за Фрайбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.