Волфсбург стана първият германски отбор, който защити титлата си в женската Шампионска лига. Това стана факт, след като „вълците“ записаха победа с 4:3 над шведския Тиресьо в драматичен мач.

Шведките водеха с 2:0 на почивката след попадения на бразилската звезда Марта и Вероника Бокет. С попадения на Александра Поп и Мартина Мюлер германският тим изравни в началото на втората част, но скоро след това отново се оказа догонващ в резултата след гола на Марта в 56-ата минута.

Верена Фаист изравни в 68-ата минута, а десет минути преди края Мюлер реализира втория си гол в мача, който се оказа победен за Волфсбург. Така германският тим защити трофея си от миналата година, когато детронира Олимпик (Лион).