Динамо (Москва) разби Урал с 4:1 като гост в последния мач от 8 кръг на руската Премиер лига. С хеттрик за столичния тим се отличи украинският национал Андрий Воронин.

Крайният изход от мача беше разрешен още през първото полувреме, когато Динамо вкара четири гола. Домакините от Екатеринбург пък направиха принудителна смяна на вратаря си Игор Кота още в 13-ата минута.

Александър Кокорин откри резултата в 7-ата минута, а Воронин удвои 11 минути по-късно. Украинецът вкара втория си гол в 35-ата минута, а точно преди почивката оформи своя хеттрик с точно изпълнена дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Херсон Асеведо, който получи червен картон.

Домакините от Урал стигнаха до почетно попадение в 88-ата минута, когато се разписа основният им реализатор Спартак Гогниев. Успехът изкачи Динамо (Москва) до шестото място в класирането с 13 точки. Тимът от Екатеринбург е 13-и с пет.

Урал - Динамо (Москва) 1:4

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 20, 2.Зенит 17, 3.Спартак (Москва) 17, 4.Локомотив (Москва) 16, 5.Ростов 14 и др.