Аржентина победи с 3:1 Нигерия в контрола, играна в столицата на Бангладеш Дака през 36 000 зрители. Двубоят премина при изключителни мерки за сигурност заради звездите на Аржентина начело с Лионел Меси. Стотици военни въоръжени до зъби се грижеха за сигурността на гостите през целия им престой в Дака. Униформените следяха Меси, Игуаин, Ди Мария, Серхио Агуеро и останалите им съотборници дори и край футболния терен по време на днешната проверка. Телевизиите, които предаваха мача, няколко пъти показаха чинно застаналите военни с автомати, които бяха наредени на пистата на стадиона.

До 26-ата минута Аржентина поведе с 2:0. В 24-ата Игуаин откри след подаване на Меси. Само 120 секунди след това звездата на Барселона тръгна от центъра, преодоля няколко играчи на Нигерия, след което вратарят на африканците спаси изстрела му, но при добавката Анхел Ди Мария прати топката в мрежата - 2:0.

В началото на второто полувреме Чинеду Обаси намали за Нигерия. В 65-ата Игуаин отбеляза третото попадение за Аржентина, оформяйки крайното 3:1.

В последният четвърт час на изключително лошия терен в Бангладеш игра и друга от звездите на "гаучосите" - нападателят на Манчестър Сити Серхио Агуеро, но той, както и Меси, не успяха да запишат имената си сред голмайсторите.

Така новият селекционер на Аржентина Алехандро Сабела започна кариерата си начело на двукратните световни шампиони с две победи, след като в петък Меси и компания биха Венецуела с 1:0 в проверка, състояла се в индийския град Калкута.