Наполи започна новия сезон в Серия “А” с впечатляваща победа с 3:0 над Палермо като гост. Неаполитанците взеха инициативата в началото и набързо напъхаха домакините в собствената им половина.

Играчите на Джузепе Санино обаче показаха много организирана игра и трудно позволиха на “сините” да пробият защитата им. Миколи и Пизано дори имаха шанс да открият резултата за сицилианския тим.

Единсон Кавани можеше да даде аванс на гостите, но от три метра би в напречната греда. Наполи все пак излезе начело в резултата във втората минута на добавеното време, когато с удар от наказателното поле простреля албанския вратар Самир Уйкани.

Наполи започна добре и второто полувреме, а Палермо изненада с по-офанзивен стил. Това обаче подволи на Лоренцо Инсиние да направи няколко добри атаки. “Розово-черните” имаха претенции за дузпа, след като Кристиан Маджо събори Николас Бертоло в наказателното поле. Вместо 11-метров наказателен удар съдията даде корнер.

В 79-ата минута Маджо удвои аванса на тима си, а малко преди края Единсон Кавани направи 3:0 след пас на Едуардо Варгас.

Дженоа победи Каляри с 2:0 след силно второ полувреме и пропусната дузпа на Кристобал Жоркера в 17-ата минута. Точни за успеха на “грифоните” бяха Александер Меркел и Чиро Имобиле.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 1 КРЪГ
25.08.12
19:00 ч.
Фиорентина - Удинезе 2:1
0:1 Майкосуел (28), 1:1 Стеван Йоветич (67), 2:1 Стеван Йоветич (90+2)
25.08.12
21:45 ч.
Ювентус - Парма 2:0
1:0 Щефан Лихтщайнер (54), 2:0 Андреа Пирло (58)
Киево – Болоня 2:0
1:0 Серджо Пелисиер (65), 2:0 Ринаудо Крусадо (78)
26.08.12
21:45 ч.
Дженоа – Каляри 2:0
1:0 Александер Меркел (51), 2:0 Чиро Имобиле (85)
26.08.12
21:45 ч.
Палермо – Наполи 0:3
0:1 Марек Хамшик (45), 0:2 Кристиан Маджо (79), 0:3 Единсон Кавани (88)
26.08.12
21:45 ч.
Пескара – Интер 0:3
0:1 Уесли Снайдер (17), 0:2 Диего Милито (19), 0:3 Филипе Коутиньо (88)
26.08.12
21:45 ч.
Рома – Катания 2:2
0:1 Джовани Маркезе (29), 1:1 Пабло Освалдо (59), 1:2 Алехандро Дарио Гомес (69), 2:2 Николас Лопес (90)
26.08.12
21:45 ч.
Сиена – Торино 0:0

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК