Вратарят на Интер Ян Зомер сложи край на кариерата си в националния отбор на Швейцария. 35-годишният страж дебютира за „кръстоносците“ на 30 май 2012 г. при домакинската загуба с 0:1 от Румъния и оттогава има 94 мача за тима.

"За мен бе чест и привилегия да представям моята страна на най-високо ниво през последните 12 години. След приключването на Евро 2024 в нашата съседка Германия, където прекарах незабравими години в Бундеслигата, е време да кажа сбогом", казва Зомер в изявление, публикувано на страницата на Швейцарската футболна федерация.

Последният мач на Зомер за националния отбор е четвъртфинала на Европейското първенство през това лято срещу Англия, където „трите лъва“ се наложиха след дузпи.

През кариерата си опитният вратар е играл за швейцарските Базел, и Грасхопър, лихтенщайнския Вадуц, германските Борусия (Мьонхенгладбах) и Байерн, а от 2023 г. е част от Интер.