Арсенал не успя да победи у дома Хъл Сити в двубой от петия кръг на турнира за ФА къп, който завърши 0:0. Пред двата тима предстои преиграване, което ще бъде на стадиона на „тигрите”.

Главен виновник за сухата мрежа на Хъл бе стражът Елдин Якупович, който отчая футболистите на Арсен Венгер с намесите си. Арсенал пък на два пъти имаше сериозни претенции за дузпа.

Двубоят се изигра пред вратата на Якупович, който обаче бе непробиваем. С пропуски се отчетоха Дани Уелбек, Тио Уолкът, Оливие Жиру и Алексис Санчес.

„Артилеристите” претендираха за 11-метров наказателен удар в 7-ата минута, когато Алекс Брус игра с ръка в наказателното поле след удар на Мохамед Елнени. Другата претенция за дузпа на Арсенал бе през второто полувреме, когато Калъм Чеймбърс бе явно препънат в пеналта, като и този път сигнал на съдията нямаше.