Лион и Пари Сен Жермен завършиха 1:1 в дербито от 24-тия кръг на френската Лига 1. След ремито домакините продължават да са лидери във временното класиране с 50 точки, а столичани и Олимпик (Марсилия) ги следват по петите с по 48 и абсолютно равна голова разлика.

В главен герой на мача се превърна вратарят на „хлапетата” Антони Лопеш, който с уникалните си намеси буквално отчая звездната атака на гостите. ПСЖ създаде поне половин дузина чисти положения, но португалският страж успя да спаси всички.

Тимът на Лион започна агресивно и шут на Тулисо от близо 20 метра се отби от гредата зад Сиригу. Клинтън Н’джие в 30-ата минута взриви препълнените трибуни на „Стад Жерлан” – 1:0 за домакините.

Изравнителното попадение падна в 68-ата минута, когато главният съдия Клемен Турпин даде дузпа за гостите. Зад топката застана Златан Ибрахимович, но и този път Лопеш отрази шута му. Реферът обаче нареди дузпата да бъде пребита, след като няколко играчи на Лион бяха влезли в наказателното поле преди шведът да изпълни наказателния удар. Така, Ибрахимович отново се засили и този път не сбърка от „бялата точка”, оформяйки крайното 1:1.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 24 КРЪГ
06.02.15
21:30 ч.
Сент Етиен – Ланс 3:3
1:0 Ландри Н’Гуемо (18), 2:0 Йоан Моло (57), 2:1 Йоан Тозгар (60-дузпа), 2:2 Йоан Тозгар (69), 2:3 Пабло Кавариа (77), 3:3 Мевлют Ердинч (83)
07.02.15
17:00 ч.
Рен – Олимпик (Марсилия) 1:1
1:0 Ола Тойвонен (27), 1:1 Лукас Окампос (60)
07.02.15
21:00 ч.
Бастия – Метц 2:0
1:0 Франсоа Камано (65), 2:0 Риад Бадебуз (79-дузпа)
07.02.15
21:00 ч.
Каен – Тулуза 2:0
1:0 Слоан Приват (17), 2:0 Жулиен Фере (72-дузпа)
Монпелие – Лил 1:2
0:1 Нолан Ру (9), 0:2 Маркос Лопес (53), 1:2 Браян Дабо (90+3)
07.02.15
21:00 ч.
Реймс – Лориен 1:3
1:0 Бенжамин Моканджо (42), 1:1 Ламин Гасама (49), 1:2 Рафа Гарейро (63), 1:3 Бенжамин Жано (85)