Интер и Рома показа подобрение в представянето си от началото на сезона, но двата тима направиха само 0:0 на “Джузепе Меаца” в мач от 3 кръг на Серия “А”. Така и двата тима продължават без победа от началото на сезона.

Новият вратар на “вълцит” Маартен Стекеленбург бе сменен принудително от Богдан Лобонц още в 18-ата минута. Холандецът получи ритник в главата. Направените прегледи са показали, че няма сериозна травма.

С намерението да предотврати четвърна поредна загуба, треньорът на Интер Гасперини пренебрегне съвета на президента Масимо Морати за игра с четирима в защита. Отбраната на тима му обаче имаше доста работа в първите минути на мача, когато Жулио Сезар трябваше да спасява удари на Освалдо и Борини.

Последваха силни минути за “нерадзурите” и Лобонц трябваше да парира удари на Диего Форлан и Диего Милито. В 36-ата минута шут на Нагатомо мина малко над напречната греда.

В началото на второто полувреме Милито от пет метра не уцели вратата след удар с глава. Неговата резерва Мауро Сарате премина двама защитника в 64-ата минута, но след това би неточно.

В края на мача натискът на Интер стана още по-сериозен. Форлан удари гредата с шут от 25 метра, а Снайдер на два пъти би много близо до вратата.

Каляри излезе начело в класирането. Тимът от Сардиния записа втора победа от началото на сезона, след като се наложи с 2:1 над новака Новара.

Бразилският нападател Тиаго Рибейро даде аванс на домакините в 38-ата минута, а четири минути преди края Хоакин Ларивей удвои. Японецът Такаюки Моримото върна едно попадение за гостите в 88-ата минута./БЛИЦ