Колумбия и Чили завършиха 0:0 в среща от 11-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Домакините имаха две чисти положения през второто полувреме, но не успяха да ги реализират. В следващия кръг те гостуват на Аржентина, а Чили приема Уругвай.

В друга среща от квалификациите Венецуела попиля с 5:0 Боливия у дома след хеттрик на Мартинес. Останалите попадения отбелязаха Куфати и Отеро.

Парагвай падна тежко у дома с 1:4 от Перу. Гостите поведоха чрез  Кристиан Риверос в 10-ата минута. В началото на втората част „гуараните” вкараха чрез Кристиан Рамос за 1:1. Последва обаче наказателна акция на Перу - Едисон Флорес и Кристиан Куева вкараха за 1:3, а накрая Кристиан Бенитес си отбеляза автогол.

Уругвай се затвърди на второто място след 2:1 срещу Еквадор. И трите гола паднаха през първото полувреме. Себастиан Коатес откри в 12-ата минута, Фелипе Кайседо изравни вв 45-ата минута, но в ответната атака Диего Ролан върна аванса на домакините, който остана непроменен до последния съдийски сигнал.

Резултати в зона Южна Америка от снощи:
Бразилия – Аржентина 3:0

Колумбия – Чили 0:0
Венецуела – Боливия 5:0
Парагвай – Перу 1:4
Уругвай – Еквадор 2:1
В следващия кръг: 15 ноември: Боливия - Парагвай (22 часа), Еквадор - Венецуела (23 часа), 16 ноември: Чили - Уругвай (1.30 часа), Аржентина - Колумбия (1.30 часа), Перу - Бразилия (4.15 часа)