Интер (вероятен състав): Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Валтер Самуел, Кристиан Киву, Хавиер Санети, Андреа Поли, Естебан Камбиасо, Джоел Оби, Уесли Снайдер, Диего Милито
Резерви: Кастелаци, Ранокия, Нагатомо, Паломбо, Станкович, Старате, Пацини

Марсилия: 6 мача, 3 победи, 1 равенство, 2 загуби, г.р. 7:4
Интер: 6 мача, 3 победи, 1 равенство, 2 загуби, г.р. 8:7

ВОДЕЩИ ГОЛМАЙСТОРИ В ТУРНИРА ТОЗИ СЕЗОН
Марсилия: Андре Аю – 3 гола
Интер: Джампаоло Пацини – 2 гола

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
*Марсилия е единственият френски тим, който е успял да се справи с Интер в два мача на елиминации от евротурнирите. Това се случва в четвъртфиналите на турнира за Купата на УЕФА през сезон 2003/04. Марсилия печели двете среши с по 1:0.
*Балансът на Интер като гост във Франция в срещи от евротурнирите е 5 победи, 3 равни и 3 загуби
*Марсилия спечели 12 от последните си 15 мача
*Марсилия има 14 мача с отбори от Италия и баланс – 5 победи, 4 равенства и 5 загуби
*Интер има пет загуби в последните си 6 мача във всички турнири

байерн_1.jpgbasel.jpgБАЗЕЛ - БАЙЕРН (Мюнхен)
Базел, стадион: "Санкт Якоб"
Съдия: Никола Рацоли (Италия)

Базел (вероятен състав): Ян Зомер, Филип Деген, Дейвид Абрахам, Драгович, Маркус Щайнхьофер, Ксердан Шакири, Бенямин Хюгел, Гранит Чака, Валентин Щокер, Марко Щрелер, Александър Фрай
Резерви: Херцог, Зуа, Чипърфилд, Андрист, Йоо, Кабрал
Контузени: няма

Байерн (вероятен състав): Мануел Нойер, Рафиня, Джером Боатенг, Холгер Бадщубер, Филип Лам, Ариен Робен, Луиш Густаво, Тони Кроос, Франк Рибери, Томас Мюлер, Марио Гомес

Байерн: Марио Гомес – 6 гола

*Байерн за четвърти пореден сезон стига осминафиналите на турнира, а Базел за втори в историята си. Единственото участие на швейцарците на четвъртфинал е през сезон 1973/74
*Базел има 11 мачове с немски отбори, от които 2 победи, 2 равенства и 7 загуби, г.р. 7:13
*Байерн има 6 мача с швейцарски отбори, от които 5 победи и 1 загуба, при голова разлика 11:3
*Хайко Фогел е тренирал Томас Мюлер, Филипо Лам, Холгер Бадщубер, Тони Кроос и Диего Контенто докато беше в Байерн (1998/2007)
*Италианецът Никола Рацоли свири при загубата на Байерн от Манчестър Юнайтед с 2:3 преди две години
*Ксердан Шакири ще играе срещу бъдещия си отбор. Базел продаде таланта на Байерн за 12 милиона евро, но той ще се присъедини към новия си тим от лятото