На картон от наказание: Амалфитано, Андре Айю,  Диара, Диавара, Морел

: 7 мача, 3 победи, 1 равенство, 3 загуби, г.р. 8:8
Марсилия: 7 мача, 4 победи, 1 равенство, 2 загуби, г.р. 8:4

Интер:
Джампаоло Пацини – 2 гола
Марсилия: Андре Айю – 4 гола

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
*Марсилия е единственият френски тим, който е успял да се справи с Интер в два мача на елиминации от евротурнирите. Това се случва в четвъртфиналите на турнира за Купата на УЕФА през сезон 2003/04. Марсилия печели двете среши с по 1:0.
*Марсилия има 15 мача с отбори от Италия и баланс – 6 победи, 4 равенства и 5 загуби
*Двата отбора загубиха две от трите си домакинства в груповата фаза на Шампионската лига
*Интер продължава напред в 4 от последните 5 случая, когато губи с 0:1 в първия мач на елиминационна фаза. Изключението е именно срещу Марсилия
*Интер търси трето поредно класиране за четвъртфинал в Шампионската лига
*Интер спечели 5 от последните си 11 мача у дома с тимове от Лига 1. За последно отборът надви Лил с 2;1 в груповата фаза през есента
*Марсилия може да се класира за четвъртфиналите за първи път, след като спечели турнира през 1993-а
*Треньорът на Марсилия Дидие Дешан няма загуба като гост на Интер в кариерата си като футболист

байерн_1.jpgbasel.jpgБАЙЕРН (Мюнхен) - БАЗЕЛ
Мюнхен,
Алианц Арена”
Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)

Байерн (вероятен състав): Мануел Нойер, Рафиня, Джером Боатенг, Холгер Бадщубер, Филип Лам, Ариен Робен, Луиш Густаво, Тони Кроос, Франк Рибери, Томас Мюлер, Марио Гомес
Резерви: Бут, Тимошчук, Пранич, Усами, Петерсен, Олич, Алаба
Контузени: Швайнщайгер, Ридмюлер, Зателмайер, Брено, Контенто, Ван Буйтен

Базел (вероятен състав): Ян Зомер, Филип Деген, Дейвид Абрахам, Драгович, Маркус Щайнхьофер, Ксердан Шакири, Бенямин Хюгел, Гранит Чака, Валентин Щокер, Марко Щрелер, Александър Фрай

Базел: Алекс Фрай – 5 гола

*Байерн за четвърти пореден сезон стига осминафиналите на турнира, а Базел за втори в историята си. Единственото участие на швейцарците на четвъртфинал е през сезон 1973/74
*Базел има 12 мачове с немски отбори, от които 3 победи, 2 равенства и 7 загуби, г.р. 8:13
*Байерн има 7 мача с швейцарски отбори, от които 5 победи и 2 загуби, при голова разлика 11:4
*Ксердан Шакири ще играе срещу бъдещия си отбор. Базел продаде таланта на Байерн за 12 милиона евро, но той ще се присъедини към новия си тим от лятото
*Байерн е продължавал напред в евротурнирите в 4 от петте случая, когато е губил с 0:1 като гост в първия мач от елиминациите
*Байерн има 11 победи от последните си 12 домакинства в Шампионската лига
*Базел е продължавал напред в евротурнирите в 3 от 4-те случая, когато е спечелил първи мач от елиминации с 1:0
*Базел не загуби нито едно гостуване в груповата фаза на турнира, макар че беше в една група с Манчестър Юнайтед, Бенфика и Оцелул (Галац)