Реал (Мадрид) - Байерн 3:2
7 март 2007, ШЛ, осминафинал
17 април 2012, ШЛ, полуфинал
Байерн – Реал (Мадрид) 2:1
Баланс: 19 мача, 5 победи за Реал (Мадрид), 2 равенства, 12 победи за Байерн, г.р. 22:33
Реал срещу германски отбори като домакин: 22 мача, 17 победи, 3 равенства, 2 загуби
Байерн срещу испански отбори като гост: 18 мача, 5 победи, 4 равенства, 9 загуби

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Реал (Мадрид) и Байерн имат общо 13 титли от КЕШ/ШЛ – съответно 9 за “белия балет” и 4 за баварците.
* Двата тима имат поделено надмощие в срещите си в елиминационна фаза, като са продължавали напред по 4 пъти.
* Това ще бъде 14-ия сблъсък между Реал и Байерн в Шампионската лига, което прави това противопоставяне най-честото в историята на турнира. Досегашните 13 срещи са завършили с 8 победи за баварците, 4 за Кралския клуб и има едно равенство.
* Реал (Мадрид) спечели 11 и загуби само 1 от последните си 13 мача в Шампионската лига на “Сантяго Бернабеу”. Единственото домакинско поражение беше от Барселона на полуфиналите през миналия сезон.
* Само един от последните 30 мача на Байерн в ШЛ завърши при равен резултат (20 победи и 9 загуби).
* Реал (Мадрид) е отборът с най-много удари през този сезон на Шампионската лига. Играчите на Жозе Моуриньо са стреляли 175 пъти към противниковите врати.
* Марио Гомес е най-ефективният голмайстор в историята на Шампионската лига. До момента германският национал е вкарвал гол на всеки 92 минути в турнира. Това е постижение, което нито един друг футболист с поне 15 гола в ШЛ може да се похвали.
* Гомес вкара 12 попадения в 9 мача в Шампионската лига през този сезон, но само един от тези голове беше вкаран при гостуване.
* Реал (Мадрид) е отборът с най-много победи в турнира през тази кампания – 9 успеха от 11 мача.
* “Белия балет” има най-продуктивните резерви в ШЛ през този сезон. Играчите, които са влизали като смяна, са се отчели с четири гола и пет асистенции.
* Кака е направил 5 голови подавания за 396 минути. Това е по една асистенция на всеки 79 минути – най-добрият показател през този сезон на Шампионската лига.
* Карим Бензема е замесен директно в 12 гола в турнира през тази кампания (7 гола и пет асистенции). До изиграването на реванша между Барселона и Челси само Лионел Меси имаше по-добър баланс – 18 гола.
* Байерн загуби четирите си последни мача от Шампионската лига на “Сантяго Бернабеу”, включинелно и финалът през 2010 г. срещу Интер на Жозе Моуриньо (0:2).
* Четири пъти Байерн е продължавал напред в елиминационната фаза на ШЛ заради повече отбелязани голове на чужд терен – повече от всеки друг тим в историята на турнира. В последните два случая когато баварците сториха това те спечелиха с 2:1 у дома и отстъпиха с 2:3 като гост.
* Реал (Мадрид) е отпадал от Шампионската лига в шест от осемте случая, в които загуби първия мач. Последният случай, когато Кралския клуб продължи напред след поражение в първата среща беше през 2002 г. Тогава “белия балет” отстъпи с 1:2 от Байерн в четвъртфинален мач, но на реванша спечели с 2:0.
* 22 от последните 23 гола на Реал (Мадрид) в Шампионската лига дойдоха след игра, а не от статично положение.
* Байерн спечели последните си три мача в ШЛ срещу испански отбори, но никога досега не е побеждавал в четири поредни мача срещу съперници от Испания в евротурнирите.