Бока Хуниорс победи гостуващия Олимпо с 2:0 в среща от 6-ия кръг на новия шампионат на аржентинското първенство - Торнео Финал. Хуан Санчес Миньо откри резултата в 7-ата минута, а звездата Хуан Роман Рикелме бе точен от дузпа пет минути преди края. За ветерана това бе първи мач, в който той игра почти 90 минути след серията от контузии през миналата година.

Двубоят беше по-специален за Рикелме. В срещата с Олимпо той записа мач номер 200 с екипа на Бока Хуниорс на "Ла Бомбонера". Първото му участие на митичния стадион е през 1996 година, когато е на 18-годишна възраст.

След успеха над Олимпо Бока Хуниорс е на 11-ото място във временното класиране след втората си победа от началото на сезона. Нюелс Олд Бойс отвя с 4:1 Велес Сарсфийлд и се изкачи на 6-ата позиция с 9 точки. Лидерът Колон има 13, а с 11 е Естудиантес.