Интер записа втора поредна победа под ръководството на Леонардо, след като в мач от 19 кръг на Серия “А” се наложи с 2:1 като гост Катания след обрат. В четвъртък тимът от Милано спечели с 3:1 срещу Наполи.

И двата гола за “нерадзурите” бяха реализирани от аржентинския халф Естебан Камбиасо, който се разписа в 75-ата и 79-ата минута. Алехандро Даро Гомес бе дал аванс на домакините в 71-ата минута.

С този успех Интер се доближи на две точки от зоната, даваща право за участие в евротурнирите. Тимът на Леонардо е и с два мача по-малко, които бяха отложени заради участието в световното клубно първенство.

Фиорентина записа впечатляващ домакински обрат срещу Бреша за 3:2, след като 20 минути преди края изоставаше с два гола. Диаманти и Кордова бяха дали аванс на гостите преди почивката, но “виолетовите” стигнаха до успеха с попадения на Джилардино, Сантана и Ляич.

Без Валери Божинов в групата Парма допусна домакинска загуба с 1:2 от Каляри. Роберт Акуафреска вкара два пъти за гостите преди почивката, а Себастиан Джовинко върна едно попадение в 53-ата минута./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 19 КРЪГ

От 9 януари (събота)
Сампдория - Рома 2:1
0:1 Мирко Вучинич (18), 1:1 Никола Поци (58-дузпа), 2:1 Стефано Губерти (84)

Бари - Болоня 0:2
0:1 Албин Екдал (39), 0:2 Марко ди Вайо (69)

Катания - Интер 1:2
1:0 Алехандро Гомес (71), 1:1 Естебан Камбиасо (75), 1:2 Естебан Камбиасо (79)

Чезена - Дженоа 0:0

Киево - Палермо 0:0

Фиорентина - Бреша 3:2
0:1 0:1 Алесандро Диаманти (30), 0:2 Николас Кордова (45), 1:2 Алберто Джилардино (72), 2:2 Марио Сантана (86), 3:2 Адем Ляич 88)

Лацио - Лече 1:2
0:1 Нестор Муслера (39-автогол), 1:1 Стефано Маури (47), 1:2 Карлос Гросмюлер (72)

Милан - Удинезе 4:4
0:1 Антонио ди Натале (45), 1:1 Алешандре Пато (45), 1:2 Алексис Санчес (53), 1:3 Антонио ди Натале (66),  2:3 Мехди Бенатиа (78-автогол), 3:3 Алешандре Пато (82), 3:4 Херман Денис (89), 4:4 Златан Ибрахимович (90)

Парма - Каляри 1:2
0:1 Роберт Акуафреска (22), 0:2 Роберт Акуафреска (32), 1:2 Себастиан Джовинко (53)

На 9 януари (събота) от 21:45 часа