Българският треньор Ясен Петров продължава да изпълнява успешно поставената си задача в елитния китайски Хенан Джиани – оцеляване в Суперлигата. Воденият от Пловдивския Джинини тим записа втора поредна победа. Този път Хенан се наложи над Ляонинг с 2:1 след обрат като гост.

Янг Ю даде аванс на домакините в 15-ата минута, а в 31-ата гостите пропуснаха да изравнят, след като Кристиан Басогог не успя да се разпише от дузпа. Все пак тимът на Ясен Петров стигна до успеха с два гола на Боржек Дочкал. Чехът изравни в 49-ата минута, а в четвъртата минута на добавеното време вкара победното попадение.

Така Хенан вече има три победи, едно равенство и една загуба под ръководството на Ясен Петров. Силната серия на тима при българския специалист изкачи отбора на 11-о място в класирането с 18 точки, на седем през зоната на изпадащите. Ляонинг е 14-и с 13 точки.