Байерн допусна втора поредна загуба в Бундеслигата и първо домакинско поражение в шампионата от 17 двубоя, след като Щутгарт се наложи с 2:1 на “Алианц Арена” в мач от 28 кръг.

Баварците откриха резултата в 32-ата минута, когато Ивица Олич се разписа след пас на Даниел Пранич. Четирити минути преди почивката Кристиан Треш изравни след асистенция на Какау. Германският национал даде головия пас и за победното попадение на Чиприан Марика в 50-ата минута.

Българските национал Димитър Рангелов и Валери Домовчийски останаха резерви съответно за Борусия (Дортмунд) и Херта при нулевото равенство между двата тима.

Кьолн постигна важна победа с 4:1 като гост на Хановер и успя да се отдалечи на осем точки от зоната на изпадащите. Привлеченият под наем от Манчестър Юнайтед Зоран Тошич вкара два гола за “козлите”, като това бяха първите му попадения с екипа на тима. Бившият нападател на Литекс Миливойе Новакович също се разписа за Кьолн, той бе точен в 28-ата минута при изпълнение на дузпа.

Вердер остави Нюрнберг в борбата за оцеляване, след като се наложи с 4:2. Тимът от Бремен дръпна с два гола до 20-ата минута, като на два пъти точен бе Пер Мертезакер. В 36-ата минута Тим Боровски направи 3:0. “Франките” върнаха две попадения през втората част и въпреки че се оказаха с човек повече след изгонването на Торстен Фрингс в 82-ата минута не успяха да стигнат до изравнителен гол. В добавеното време Клеменс Фриц оформи победата на Вердер.

Шампионът Волфсбург се отърси от загубата от Херта в предишния кръг и с два късти гола на Един Джеко стигна до победата с 2:0 при гостуването си на новака Майнц./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ
От 26 март (петък)
Бохум – Айнтрахт (Франкфурт) 1:2
1:0 Люис Холтби (10), 1:1 Марко Рус (29), 1:2 Кайо (64)

От 27 март (събота)
Майнц – Волфсбург 0:2
0:1 Един Джеко (83), 0:2 Един Джеко (90+3)

Байерн – Щутгарт 1:2
1:0 Ивица Олич (32), 1:1 Кристиан Треш (41), 1:2 Чиприан Марика (50)

Херта – Борусия (Дортмунд) 0:0

Хановер – Кьолн 1:4
0:1 Зоран Тошич (12), 0:2 Петит (20), 0:3 Миливойе Новакович (28-дузпа), 0:4 Зоран Тошич (71), 1:4 Стивън Черундоло (81)

Вердер – Нюрнберг 4:2
1:0 Пер Мертезакер (1), 2:0 Пер Мертезакер (20), 3:0 Тим Боровски (36), 3:1 Майк Франц (47), 3:2 Ерик Максим Чупо-Мотинг (63-дузпа), 4:2 Клеменс Фриц (90+2)