Олимпик (Лион) допусна домакинска загуба с 1:3 от Лил в мач от 24 кръг на френската Лига 1. Второто поредна поражение отдалечи “хлапетата” на шест точки от лидера ПСЖ.

Централният защитник Орелиан Шеджу се разписа с глава след центриране от корнер на Дмитри Пайе в 28-ата минута и даде аванс на “кучетата”. Флоран Балмон удвои точно преди почивката след това асистенция на Пайе.

Двата тима получиха по една дузпа през второто полувреме. Саломон Калу беше точен от бялата точка за гостите в 50-ата минута, а седем минути по-късно Лисандро Лопес реализира почетното попадение за домакините след 11-метров наказателен удар.

Олимпик (Лион), който преди седмица загуби с 1:3 от Аячо, заема второ място в класирането с 45 точки, на шест зад ПСЖ. Лил е на 10-а позиция в подреждането с 34 точки.

Олимпик (Лион) – Лил 1:3

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 51, 2.Олимпик (Лион) 45, 3.Олимпик (Марсилия) 43, 4.Сент Етиен 40, 5.Рен 40 и др.