Съперникът на Лудогорец в Лига Европа ПСВ Айндховен записа втора поредна загуба в Ередивизи, след като в мач от 11 кръг отстъпи с 1:2 при гостуването си на Рода. Българският национал Станислав Манолев отново не беше в групата на „филипсите“ за мача.

Тим Матавж даде аванс на гостите в 9-ата минута, но час по-късно домакините изравниха чрез Марк-Ян Фледерус. Четири минути по-късно ПСВ Айндховен остана с човек по-малко, след като Мемфис Депайл получи втори жълт картон.

Пет минути преди края Кристиан Немет вкара победния гол за Рода. В добавеното време вратарят на гостите Пжемислав Титон си удари главата в гредата и за кратко изпадна в безсъзнание. Полякът беше откаран с линейка в болницата.

Така ПСВ Айндховен остана на трето място в класирането с 18 точки, след като не успя да се възползва от грешните стъпки на лидера Твенте (загубил с 2:3 от АДО Ден Хааг) и на втория Аякс (записал нулево равенство с Валвайк. Рода е на 9-о място с 16 т., на три зад Твенте.

ПРЕДСТОЯЩИ
На 27 октомври (неделя): Фейенорд – Хераклес, Цволе – АЗ Алкмаар, Витес – Грьонинген

КЛАСИРАНЕ: 1.ТВЕНТЕ 19, 2.Аяск 19, 3.ПСВ Айндховен 18, 4.Цволе 18, 5.Фейенорд 17 и др.