Българският нападател Георги Христов записа втора поредна загуба като футболист на Висла (Краков). Лидерът в класирането на полската Екстракласа тим допусна домакинско поражение с 0:1 от 11-ия Арка (Гдиня) в мач от 19 кръг.

Преотстъпеният от Левски Христов се появи в игра за Висла в 63-ата минута на Кирм, но не успя да предотврати загубата на тима от Краков. Единстветото попадение в мача бе реализирано Чибамба в 35-ата минута. В последната минута на мача в игра за гостите се появи българинът Любомир Любенов.

Висла е на първо място в класирането с 40 точки, на две повече от Легия (Варшава). Столичният тим може да поеме лидерството в таблицата, ако в неделя спечели домакинския си мач с последния Одра (Воджислав)./БЛИЦ