Атлетико (Мадрид) отпадна от турнира за Купата на краля в Испания. Елитният тим тим падна с 1:2 като гост на втородивизионния Албасете в първи 1/16-финал от турнира. “Душекчиите” имат шанс да минат напред при добро представяне в реванша на 21 декември.

Домакините откриха резултата с попадение на Де ла Кале от дузпа в 31-ата минута. В 52-ата и Атлетико получи дузпа, но Адриан пропусна наказателния удар. Албасете остана и в намален състав след червен картон за Нуньес. В 60-ата минута обаче и гостите останаха с 10 човека, след като и Домингес бе изгонен, а в 62-ата минута Сурдо удвои преднината на Албасете. Все пак в 72-ата минута Адриан вкара почетно попадение за столичани и така направи шансовете им за реванша доста по-добри.

В друг мач от тази фаза на турнира Атлетик (Билбао) спечели с 1:0 гостуването си на Овиедо. Баските имат преднина преди реванша на своя стадион на 21-и. Единственият гол в мача падна в 10-ата минута, а негов автор бе Оскар де Маркос.