Втородивизионният Кордоба поднесе изненада в 1/16-финалите от турнира за Купата на Краля, елиминирайки Расинг (Сантандер). Елитният тим бе загубил първия мач с 0:2, но на реванша снощи стигна до успеха с 2:0 в редовното време с попадения на Иван Болданов в 25-ата минута и на Кенеди Бакаричоглу в 72-ата, след което последваха продължения. Във 102-ата Едуардо Бедиа покачи на 3:0.

На "Сардинеро" предчувстваха как любимците им елиминират Кордоба, но чудото за гостите се случи в 120-ата минута. Тогава Жорже Луке се разписа от дузпа за крайното 3:3 и благодарение на скъпоценното попадение на чужд терен втородивизионният тим се класира на 1/8-финалите.

В друг реванш от 1/16-финалната фаза Еспаньол завърши 1:1 у дома с Валядолид, но се класира напред след общ резултат 3:1. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, КУПА НА КРАЛЯ, 1/16-ФИНАЛИ, РЕВАНШИ

От 9 ноември (вторник)
Расинг (Сантандер) – КОРДОБА 3:1 след прод. (2:0 в ред. време)
1:0 Иван Болано (25), 2:0 Кенеди Бакаричоглу (72), 3:0 Едуардо Бедиа (102), 3:1 Жорже Луке (120-дузпа)
В първия мач – 2:0 за Кордоба

ЕСПАНЬОЛ – Валядолид 1:1
1:0 Пабло Освалдо (68), 1:1 Антонио Барахан (77-дузпа)
В първия мач – 2:0 за Валядолид