Рома победи Интер с 1:0 в голямото дерби на 5-ия кръг в италианската Серия “А”. Победният гол за “вълците” отбеляза Мирко Вучинич в добавеното време на мача. За Интер това бе първа загуба през сезона, докато за Рома бе първа победа. На „Олимпико” в Рим Интер започна по-добре и имаше няколко шанса за гол. В 39-ата минута Деян Станкович нацели гредата с мощен удар от далечно разстояние.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха, като двата отбора се дебнеха, но все пак пред гостите имаше повече възможности за откриване на резултата. В даденото от съдията добавено време Даниеле Де Роси центрира перфектно за Мирко Вучинич, който с глава вкара топката във вратата на Жулио Сезар и донесе успеха за Рома. В класирането, преди изиграването на другите мачове от кръга, Интер все още е лидер с 10 точки, а Рома е на 15-о място с 5./БЛИЦ