Воденият от Димитър Димитров – Херо, тим на Иртиш (Павловдар) надви у дома лидера Актобе с минималното 1:0 и му нанесе първа загуба в казахстанското първенство за този сезон.

Победният гол за домакините вкара Карлос Фонсека, който играе под наем в Иртиш от Славия. Той се разписа в първата минута на добавеното време на срещата.

Бившите футболисти от родната „А” група Аласан Н'Диае, Касай, Фонсека и Томаш Иршак играха цял мач за Иртиш. Взетият от Берое Евандро Ронкато също направи официален дебют за Иртиш, влизайки в игра за последния четвърт час от мача.

Иртиш е без загуба, откакто начело на отбора застана Херо - четири победи и две равенства. Така тимът от Павлодар вече е шести във временното класиране с 26 точки, колкото има и седмия Окжетпес, който е с по-лоша загуба. Въпреки загубата си Актобе остава лидер с 41 точки и една повече от втория Кайрат Алмати. Трети е воденият от Станимир Стоилов тим на Астана