Българският национал Чавдар Янков игра четири минути за Дуисбург при победата с 3:1 като гост над Падерборн в мач от 15 кръг на Втора бундеслига.

Янков за пореден път бе оставен резерва от треньора Милан Шашич и се появи на терена в 86-ата минута на мястото на Кристиан Тиферт. В този момент срещата бе решена, а крайният резултат оформен.

Махил Шаглик даде аванс на домакините в 5-ата минута, а след това Дуисбург стигна до победата с хеттрик на босненския национал Ивица Гърлич.

Успехът качи “зебрите” на шесто място в класирането, след като събраха актив от 25 точки. Падерборн е девети с 20. Лидер с 36 точки е Кайзерслаутерн./БЛИЦ

Утре: Гройтер Фюрт – Алемания

КЛАСИРАНЕ: 1.КАЙЗЕРСЛАУТЕРН 36, 2.Санкт Паули 32, 3.Арминия 28, 4.Фортуна (Дюселдорф) 27, 5.Аугсбург 25 и др.