Българският национал Чавдар Янков игра едно полувреме за Дуисбург при домакинското равенство 2:2 с Аугсбург в мач от 14 кръг на Втора бундеслига.

Янков бе оставен резерва от треньора Шашич, но на почивката се появи на мястото на Енис Бен-Хатира, когато резултатът бе 1:0 за Аугсбург след гол на Даниел Брикман в 24-ата минута.

Гостите удвоиха преднината си в 64-ата минута с попадение на Ибрахима Траоре.

Капитанът Кристиан Тиферт се оказа героят спасител за Дуисбург. В 74-ата минута той изпълни дузпа, отсъдена за фаул на Райнхард срещу Олджай Шахан, но Симон Йенч парира удара. Тиферт не сбърка при добавката.

Само пет минути по-късно “зебрите” получиха нова дузпа в своя полза, след като Бринкман игра с ръка в наказателното поле. Този път Кристиан Тиферт бе точен при самото изпълнение на наказателния удар.

С тази точка Дуисбург запази 7-ото си място в класирането, но вече с 22 точки. Със същият актив, но една позиция по-напред заради по-добра голова разлика е Аугсбург./БЛИЦ

Предстоящи
В неделя: Енерги – Рот-Вайс (Оберхаузен), Санкт Паули – Унион (Берлин), Мюнхен 1860 – Фортуна (Дюселдорф)
В понеделник: Кайзерслаутерн – Арминия

КЛАСИРАНЕ: 1.КАЙЗЕРСЛАУТЕРН 30, 2.Арминия 28, 3.Санкт Паули 26, 4.Фортуна (Дюселдорф) 23, 5.Унион (Берлин) 23 и др.