Българският национал Чавдар Янков се завърна на терена, а Дуисбург записа победа с 3:1 над Унион (Берлин) в мач от осмия кръг на Втора Бундеслига в Германия.

Както е известно, Чаво пропусна последните няколко срещи на тима си, след като ръката му пострада след падане от велосипед. Днес Янков се появи като резерва за "зебрите" в 76-ата минута на домакинството на Унион, заменяйки Ивица Гърлич. И трите попадения за Дуисбург вкара Сьорен Ларсен.

С прибавените три точки Чавдар Янков и съотборниците му вече имат 11 и заемат осмото място, а Унион остана втори със 17.

Друг български национал - Станислав Ангелов, игра цял мач при равенството 1:1 на Енерги като гост на Алемания (Аахен). Двубоят бе от осмия кръг на Втора Бундеслига в Германия.

Още в 9-ата минута домакините поведоха чрез Бенямин Ауер, а изравнителното попадение за тима от Котбус реализира Клеменс Фандрих в 80-ата. Пелето бе санкциониран с жълт картон в 62-ата минута.

Във временното класиране Енерги е на седмото място с 11 точки, а Алемания е 10-и с 10 в актива си. /БЛИЦ