Ростов с Чавдар Янков в състава си победи с 2:1 като гост Динамо (Москва) и се класира на 1/2-финал за Купата на Русия.

Българският национал изигра силни 90 минути в сблъсъка на "Арена Химки". Янков получи жълт картон в 50-ата минута.

Ростов поведе в резултата в 32-ата минута чрез Максим Григориев. В 52-ата Александър Сапета изравни - 1:1.

В 61-ата Чеснаускис получи червен картон и остави гостите с човек по-малко. Янков и съотборниците му обаче успяха да стигнат до още едно попадение, което ги класира напред в турнира. В 91-ата минута Драган Блатняк вкара за крайното 2:1 за Ростов.

За място на финала Янков ще спори с българи, тъй като и Алания продължава напред. Тимът на Иван Иванов и Иван Стоянов елиминира със служебното 3:0 Сатурн, който прекрати участието си в руския шампионат.

В друг 1/4-финал ЦСКА (Москва) победи с 2:0 като гост шампиона Зенит. Попаденията за "армейците" вкараха Сейду Думбиа и Сергей Игнашевич от дузпа.

Спартак (Москва) пък се наложи с 2:1 срещу Кубан (Краснодар) и за място на финала ще спори с ЦСКА (Москва). /БЛИЦ