Япония съкруши Чили с 4:0 в мач от турнира Кирин къп, който стартира днес в Страната на изгряващото слънце. Третият отбор в състезанието е Белгия, с който домакините ще се срещат в последния двубой в неделя.
Шинджи Оказаки откри за Япония в 20-ата минута, а само четири по-късно вкара и второто си попадение, след като Юиджи Наказава му хвърли топката от тъч. Юки Абе се разписа за 3:0 в началото на второто полувреме, а Кейсуке Хонда оформи крайното 4:0 в самия край на срещата.
Отборите използват турнира като част от подготовката си за световните квалификации през юни. Малко след края му Япония ще пътува за Ташкент, където на 6 юни гостува на Узбекистан. Евентуална победа ще им гарантира сигурно участие на световното първенство през 2010-а година в Южна Африка.
Чили пък заема 3-о място в обединената южноамериканска квалификационна група пред Бразилия и Аржентина. На 6 юни те гостуват на лидера Парагвай.