Шинджи Кагава вкара два гола за Япония при победата с 5:0 над Сирия в мач от Група „Е“ на квалификациите за Мондиал 20189 в зона Азия. И двата отбора продължават напред в борбата за класиране на световното първенство в Русия.

„Сините самураи“ доминираха в мача, игран в Сайтама, и откриха резултата в 17-ата минута след автогол на Хамди ал Масри. Кагава вкара от воле в 66-ата минута.

Кейсуке Хонда се разписа в 86-ата минута, Кагава добави втория си гол в мача в 90-ата, а Генки Харагучи беше точен в добавеното време.

Така Япония завърши на първо място в групата с 22 точки. Сирия приключва на втора позиция с 18 точки, но продължава за третия етап от квалификациите като един от четирите най-добри втори отбори. Сирийците преминават напред заради загубата на Йордания с 1:5 от Австралия по-рано днес.