Япония записа първа загуба в квалификациите за Мондиал 2014 в Бразилия, след като в среща от петия кръг на Група C от зона Азия отстъпи с 0:1 при гостуването си на Северна Корея. Възпитаниците на италианския селекционер Алберто Дзакерони вече си бяха осигурили участие в следващата фаза на квалификациите и поражението им в Пьонгчанг е без значение за крайното класиране в групата.

Единственото и победно попадение за домакините вкара Парк Нам Чол в 50-ата минута. В 77-ата минута пък Ив Гван Йонг получи втори жълт картон и Северна корея трябваше да доиграе мача в числено намелен състав.

След този си успех Северка Корея остана на трето място във временното класиране с актив от 6 точки, докато Япония продължава да е лидер с 10 пункта. Само първите два тима от групата продължават в следващия етап. Узбекистан е втори с 10 пункта и също има гарантирано място в следващата фаза. /БЛИЦ