Япония победи САЩ с 5:3 след изпълнение на дузпи на финала на Световното първенство за жени в Германия. Това е исторически първи успех за женския национален тим от страната на изгряващото слънце. В редовното време мачът завърши при равенство 1:1, а след продълженията 2:2.

Алекс Морган откри резултата в 69-ата минута в полза на американките, но Ая Мияма в 81-ата минута изравни за японките. И в продълженията двата тима си вкараха по още едно попадение за 2:2, като точни бяха. Аби Уомбах в 104-ата минута за САЩ и Хомаре Сава в 117-ата минута за азиатките. В самия край на мача пък Азуса Ивашимицу бе изгонена от игра.

В крайна сметка победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи, като Японките бяха по-точни и реализираха три удара от бялата точка, докато тяхната вратарка Аюми Кайхори спаси три изстреля на американките и с краен резултат 5:3 Япония триумфира със световната титла. /БЛИЦ