Япония победи Виетнам с 4:2 и стартира с победа участието си в турнира за Купата на Азия.

Минамино откри резултата в 11-ата минута за японците (1:0), но Виетнам стигна до обрат. Нгуен изравни след центриране от корнер в 16-ата (1:1), а в 33-ата Фам Туан Хай изведе виетнамците (2:1), след като се разписа от непосредствена близост.

Минамино вкара втория си гол в мача за 2:2 в 45-ата, а в четвъртата минута на добавеното време Накамура изведе Япония с изстрел от границата на наказателното поле (3:2).

През второто полувреме ситуацията на стадион "Ал Тумама" в Доха бе далеч по-спокойна, а Япония подсигури трите точки с още един голов изстрел. Той беше дело на появилия се като смяна Аясе Уеда в 85-ата минута (4:2).

Другите отбори в тази група D са Ирак и Индонезия.