Япония за четвърти път спечели Купата на Азия, след като на финала на турнира в Катар се наложи с 1:0 над Австралия след продължения.

Единственото попадение в мача падна в 110-ата минута. Точен бе нападателят на Санфрече Хирошима Таданари Ли. Героят на “сините самураи” е четвърто поколение на корейски емигранти в Япония.

Тимът на Алберто Дзакерони имаше предимство във владението на топката, но голяма част от опасните положения бяха именно пред японската врата.

Най-доброто положение за гол за Австралия в редовното време се откри пред Хари Кюъл, който в 71-ата минута се оказа сам срещу Ейджи Кавашима. Японският вратар обаче отби с крак.

Седем минути по-рано “сините самураи” имаха възможност да вземат победата още в редовното време, но ударът на Шинджи Оказаки с глава се отби от напречната греда.

Това е четвъртата титла на Япония от турнир за Купата на Азия след спечелените трофеи през 1992, 2000 и 2004 г./БЛИЦ