Япония размаза Иран с 3:0 и е първият финалист на турнира за Купата на Азия в ОАЕ.

Първото полувреме на стадион „Хаза Бин Зайед“ в Ал Аин завърши без гол, след като нямаше кой знае колко сериозни положения пред двете врати.

След почивката японците взеха голям аванс с голове на Юя Осако (56, 67-дузпа). Нападателят на Вердер първо засече с глава центриране на Минамино, а след това бе точен от бялата точка, след като съдията отсъди дузпа с помощта на ВАР.

В добавеното време халфът на Хановер 96 Генки Харагучи (90+1) получи топката от Минамино, измъкна се по лявото крило и с мощен удар направи резултата класически.

Япония ще се изправи на финала срещу победителя от полуфинала между домакина ОАЕ и Катар.