Домакинът Камерун срази Гамбия с 2:0 и първи се класира за полуфиналите в турнира за Купата на африканските нации. За гостите 85 минути записа новото попълнение на Левски – Ноа Сонко Сундберг, който си изкара и жълт картон в 21-ата минута на срещата.

„Скорпионите“ удържаха натиска на „неудържимите лъвове“ през първата част, но след почивката домакините си решиха нещата в рамките на седем минути.

Нападателят на Олимпик (Лион) Карл Токо Екамби (50, 57) вкара и двата гола след асистенции на Колинс Фай и Мартин Хонгла.

До края на мача гамбийците така и не успяха да отвърнат на удара и отпаднаха от надпреварата.

В спор за място на финала камерунците ще срещнат победителя от Египет и Мароко, които играят утре от 17:00 часа българско време.