Воденият от българския треньор Ясен Петров тим Шъдзяджуан стартира новия сезон в китайското първенство с драматична загуба 1:2 при визитата си на Гуанджоу Евъргранд, чийто наставник е бившият световен шампион с Италия Фабио Канаваро.

Срещата вървеше към равенство 1:1, но в последните секунди от даденото 5-минутно продължение Ю Хънчоу се разписа за 2:1 и донесе успеха за домакините. Минута по-рано Ясен Петров извади от игра получилия преди това и жълт картон български полузащитник Георги Илиев и пусна защитник в опит да запази равенството.

Гостите от Шъдзяджуан поведоха с гол на португалеца Мауро Рондон, който в 19-ата минута засече подаване на Джейкъб Муленга. В 3-ата минута на добавеното време на първата част Гуанджоу изравни чрез Рикардо Гуларт.