Австралия разби Индонезия с 4:0 и стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на Азия.

Мачът започна с натиск на „кенгурутата“, които поведоха в резултата след автогол на Елкан Багът в 12-ата минута. Точно преди края на първото полувреме Австралия изпълни ъглов удар, при който Гетин Джоунс качи топката на главата на Мартин Бойл, който порази вратата на Индонезия.

През втората част Австралия вкара нови две попадения, като те паднаха в самия край на срещата. В 89-ата минута Крейг Гудуин бе на точното място в точното време и след като Джаксън Ървайн уцели гредата, Гудуин вкара при добавката.

В първата минута на добавеното време Гудуин центрира добре в наказателното поле, където Хари Сутер с глава оформи крайното 4:0.

В спор за място на полуфинала „кенгурутата“ ще играят с победителя от сблъсъка Саудитска Арабия – Южна Корея.