Фрозиноне се измъкна временно от зоната на изпадащите, след като победи като домакин Салернитана с 3:0 в мач от 34-ия кръг на италианската Серия "А". Головете за "канарчетата" бяха отбелязани от Матиас Суле, Марко Брешанини и Надир Дзортеа.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута, след като Матиас Суле реализира дузпа. След още 15 минути "канарчетата" стигнаха до втори гол. Емануеле Валери намери Марко Брешанини в наказателното поле, а той с прецизен изстрел в левия ъгъл не остави шансове на стража на гостите.

В 52-ата минута Салернитана си помисли, че е върнал едно попадение. Голът на Чуквубуйкем Иквуемеси бе отменен заради нарушение в хода на атаката. След още 22 минути "морските кончета" имаха още една добра ситуация, но ударът на Айрон Гомис премина покрай десния страничен стълб.

Крайният резултат бе оформен в 85-ата минута, когато Надир Дзортеа се разписа с изстрел в долния десен ъгъл за 3:0.

С успеха Фрозиноне събра 31 точки и е 17-ти - с три точки повече от Удинезе, но и с мач повече. "Морските кончета" пък официално изпаднаха, оставайки последни с 15 пункта.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!