Носителят на Копа Либертадорес в Южна Америка Фламенго победи азиатския първенец Ал-Хилал с 3:1 в първия полуфинал на Световното клубно първенство в Катар.

Салем Ал Даусари (18) даде аванс на тима от Саудитска Арабия след центриране по земя на Мохамед Ал Бурайк. Ударът на защитника рикошира в противник и остави вратаря безпомощен.

След почивката попадения на уругваеца Джордан Де Араскаета (49) на празна врата, Бруно Енрике Пинто (78) с глава и автогол на Али Албулаихи в 82-ата минута при опит да пресече остро центриране донесоха успеха на бразилския тим. Минута след третото попадение във вратата на Абдула Ал Маюф интригата приключи. Неговият съотборник Андре Карийо си изкара директен червен картон след грубо влизане.

На финала Фламенго очаква победителя от сблъсъка между Ливърпул и мексиканския Монтерей. Те ще играят утре от 19:30 часа българско време.