Доскорошният треньор на ЦСКА Йоан Андоне постигна впечатляваща победа в Румъния. В дербито на 28-ия кръг Рапид (Букурещ) смаза Стяуа с 5:1. Българският защитник Живко Желев изигра пълни 90 минути за Стяуа.

Алесандру Йоница откри резултата за Рапид в 7-ата минута, а Пантелис Капетанос възстанови равенството в 14-ата минута. Отново Йоница обаче изведе домакините напред в 17-ата минута, а Карлос Чешиня и Мариуш Константин доведоха нещата до 4:1 с голове в 22-ата и 32-ата минута. През втората част резервата Елдер да Силва заби пети гол в 75-ата минута и оформи крайното 5:1.

Загуба бе изключително болезнена за гостите, които се борят за титлата с ЧФР Клуж, но с 52 точки вече изостават с три точки от своя съперник и освен това са и с мач повече.

Рапид остава на 7-ата позиция с 42 точки и запази поне минимален шанс да се добере до място в Лига Европа, въпреки че изостава с пет точки от 6-ия Динамо (Букурещ)./БЛИЦ