Апоел Беер Шева победи с 3:1 в гостуването си на Ашдод в среща от 13-ия кръг на израелското първенство.

Българският национал Йоан Стоянов започна като титуляр и се разписа в трети пореден мач за тима си. Ашдод поведе още в 6-ата минута с гол на Джордан Ботака.

Стоянов успя да възстанови равенството в 20-ата минута, а десет преди почивката той си изкара жълт картон.

Апоел вдигна оборотите след паузата и поведе в 69-ата минута с попадение на Ротем Хатуел (2:1). Три минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Обейда Хатаб беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон.

Крайният резултат в полза на Апоел Беер Шева оформи Антонио Сефер в 87-ата минута.

Апоел заема 5-ата позиция в класирането с актив от 18 точки, докато Ашдод е последен с 9, колкото има Апоел Петах Тиква.