Атлетик (Билбао) спечели домакинството си на Атлетико (Мадрид) с класическото 3:0. Мачът бе последен от програмата на 9-ия кръг в Примера дивисион.

В герой за домакините се превърна Фернандо Йоренте, който с 2 гола в рамките само на 3 минути отказа гостите от Мадрид. 26-годишният испанец откри резултата в 68-ата минута, когато получи топката от Маркел Сусаета и в близост от точката на дузпата отправи слаб удар по земята, който рикошира в бранител, залъга 19-годишния белгийски вратар Тибау Куртоа и се дотъркаля зад голлинията - 1:0.

В 71-ата отново Йоренте попадна в прегръдките на съотборниците си. Голаджията удвои, като този път се разписа с глава след центриране на Гайска Токеро, появил се на смяна в 64-ата минута. Самият Токеро пък оформи крайното 3:0 в 75-ата минута, когато вкара с глава. Центрирането от фаул бе на Андре Херера.

След победата Атлетик (Билбао) вече 5 поредни мача няма загуба и заема 10-ото място в Примера дивисион с 12 точки. Атлетико (Мадрид) пък остана на 12-ата позиция с 10 точки в актива си.

Севиля - Расинг (Сантандер) 2:2
1:0 Ману Дел Морал (37), 1:1 Ариел Нахуелплан (62), 1:2 Хайро Самперио (69), 2:2 Ману Дел Морал (90+2)

Хетафе - Осасуна 2:2
0:1 Ибрахима Балде (7), 1:1 Даниел Гуиса (62), 1:2 Ибрахима Балде (66), 2:2 Даниел Гуиса (77)
26.10.11
21:00 ч.
Леванте - Реал Сосиедад 3:2
0:1 Дани Естрада (4), 1:1 Нано (56), 2:1 Валдо (61), 2:2 Иниго Мартинес (86), 3:2 Рубен Суарес (90+3)