Домакините от ЮАР не успяха да зарадват своите фенове и на старта на купата на Конфедерациите направиха 0:0 срещу Ирак.

Първото полувреме не бе особено впечатляващо, но през второто и двата отбора вдигнаха темпото.

Шест минути преди края “Бафана Бафана” бе близо до гол, но удар на Кашиго Дигкакой с глава бе избит от голлинията.

Срещата на “Елис Парк” в Йоханесбург бе наблюдавана от 48 837 зрители, голяма част от които привържениците на домакините.

Във втория мач от Група “А” днес от 21:30 часа в Рустенбург излизат европейския шампион Испания и първенеца на Океания Нова Зеландия./БЛИЦ

ЮАР – Ирак 0:0

ЮАР: Итумеленг Куне, Сибонисо Гакса, Тсепо Масилела, Аарон Мокоена, Бенсън Млонго, Макбет Сибая, Теко Модисе, Кагишо Дикгакой, Матю Буут, Бърнард Паркър (85-Стивън Пиенаар), Тембинкози Фантени (78-Катлего Машего)
Селекционер: Жоел Сантана (Бразилия)

Ирак: Мохамед Касид, Мохамед Али Карим, Басем Абас, Фарид Маджийд, Нашат Акрам, Емад Мохамед (76-Алаа Абдул Захра), Юнис Махмуд, Карар Ясим (74-Хавар Мула Мохамед), Салам Шакер, Али Хюсеин, Махди Карим (88-Салих Садир)
Селекционер: Бора Милутинович (Сърбия)