Манчестър Юнайтед отново разочарова, завършвайки 1:1 като гост на Бирмингам в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Така "червените дяволи" не успяха да се възползват от грешката на Арсенал (2:2 с Евертън) и отново водят само с 2 точки на "топчиите". Лидерът Челси е с 45 точки от 20 мача, Юнайтед е втори с 44 от 21 срещи, а на третата позиция са "артилеристите" с 42 от 20 двубоя.

Димитър Бербатов не взе участие в двубоя. Сър Алекс изпълни заканата си и извади от състава някои от слабо представилите се срещу Лийдс. Бербо бе един от тях и поради тази причина изгледа отстрани днешното гостуване в Бирмингам. Както е известно, "червените дяволи" се изложиха в първата си среща за 2010 година, отпадайки рано от турнира ФА Къп, след като Лийдс победи с 1:0 на "Олд Трафорд".

Самотник в атаката на Манчестър Юнайтед тази вечер започна Уейн Рууни. Майкъл Оуен бе резерва, но така и не се появи в игра. Дошлият от норвежкия Мьолде Маме Бирам Диуф влезе в 81-ата минута на мястото на Пол Скоулс и дебютира с екипа на "червените дяволи".

Половин час преди края на мача на "Сейнт Андрюс" домакините водеха в резултата. В 39-ата минута Камерон Джером бе дал преднина на Бирмингам, ориентирайки се отлично при заформило се меле в наказателното поле на гостите и пращайки топката в мрежата на Томас Кушчак.

Изравнителното попадение за Манчестър Юнайтед падна в 64-ата минута, когато Скот Дaн си отбеляза автогол. Удар на Пол Скоулс бе отклонен, топката се озова в Патрис Евра, който я насочи към Парк Джи Сунг, но Дан я удари и прати в собствената си мрежа. Домакините оспорваха гола, тъй като страничният съдия бе маркирал засада. Главният рефер Клатенбург се консултира с асистента си, след което зачете попадението - 1:1.

Шест минути преди края "червените дяволи" останаха с човек по-малко, след като Дарън Флетчър получи втори жълт картон. Нов гол така и не падна, въпреки че продължението бе шест минути.

С прибавената точка Бирмингам събра 33 в актива си и заема осмото място във Висшата лига. /БЛИЦ

Съставът на Манчестър Юнайтед: 29.Томас Кушчак, 3.Патрис Евра, 6.Уес Браун, 21.Рафаел Да Силва, 23.Джони Еванс, 13.Парк Джи Сунг (66-11.Райън Гигс), 16.Майкъл Карик, 18.Пол Скоулс (81-32.Маме Бирам Диуф), 24.Дарън Флетчър, 25.Антонио Валенсия, 15.Уейн Рууни
Резерви: 40.Бен Амос, 2.Гари Невил, 20.Фабио Да Силва, 8.Андерсон, 11.Райън Гигс, 7.Майкъл Оуен, 32.Маме Бирам Диуф

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
9 януари (събота)

14:45 часа Хъл Сити – Челси отложен

17:00 часа Арсенал – Евертън 2:2
0:1 Лиън Осмън (12), 1:1 Денилсон (28), 1:2 Стивън Пиенаар (81), 2:2 Томаш Росицки (90+2)

17:00 часа Бърнли – Сток Сити – отложен

17:00 часа Фулъм – Портсмут – отложен

17:00 часа Съндърланд – Болтън - отложен

17:00 часа Уигън – Астън Вила - отложен

19:00 часа Бирмингам – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Камерон Джером (39), 1:1 Скот Дън (63-автогол)