Шампионът Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с класическото 3:0 в последна среща от втория кръг на английската Висша лига. Българският нападател на домакините Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка и въобще не се появи в игра. Головете за успеха на "червените дяволи" вкараха Дани Уелбек в 61-ата, Андерсон в 76-ата и Уейн Рууни в 87-ата минути. Гостите от Лондон не бяха побеждавали на "Олд Трафорд" от 1989 година насам и отново не успяха да го направят, въпреки че в големи периоди от мача стояха напълно равностойно на терена.

Домакините започнаха доста нахъсано и още във 2-ата минута Нани центрира от дясно, а Уейн Рууни стреля с глава, но слабо и вратарят на гостите Брад Фридъл улови без проблеми. В 8-ата минута Ашли Йънг подаде към Том Клевърли, който стреля фронтално от границата на наказателното поле, но топката бе избита от Фирдъл в корнер. „Червените дяволи” продължиха да контролират случващото се на терена и бяха много близо до откриване на резултата в 28-ата минута, когато Уейн Рууни получи пас от Дани Уелбек и центрира към Ашли Йънг, който стреля отблизо с глава, но встрани от вратата на Фридъл. До края на полувремето „шпорите” изравниха играта и дори отправиха повече точни удари в очертанията на вратата от домакините, но нито веднъж Давид Де Хеа не бе затруднен. Един от тези случай бе ударът на Рафаел ван дер Ваарт от границата на наказателното поле в 42-ата минута, но Де Хеа улови без проблеми.

След почивката в 48-ата минута след добро взаимодействие между Уейн Рууни и Ашли Йънг последният стреля без подготовка от границата на наказателното поле, но Фидъл улови удара. Отговорът на "шпорите" бе мигновен и в следващата атака удар на Гарет Бейл мина на сантиметри покрай вратата на Де Хеа. В 54-ата минута Андерсон се опита да изненада Фридъл, но американският страж спаси, а при добавката Уейн Рууни  също не успя да преодолее вратаря на гостите. Натискът на "червените дяволи" даде резултат в 61-ата минута, когато Том Клевърли центрира от дясно и след грешка в отбраната на гостите Дани Уелбек с глава прати топката в мрежата зад Фридъл за 1:0. Юнайтед побърза да реши мача и четири минути по-късно Уейн Рууни стреля от пряк свободен удар, но със сетни усилия Фридъл изби в корнер. В 76-ата минута след страхотна триходова комбинация, започната от Уейн Рууни и продължила с двойно подаване между Андерсон и Дани Уелбек, домакините си решиха мача. След уникален върнат пас на Уелбек с петичка Андерсон разстреля Фридъл за 2:0. Гостите е опитаха да отвърнат на удара три минути по-късно, но удар на Джърмейн Дефоу отблизо срещна страничната греда. В заключителните минути Де Хеа на два пъти отрази удари на Ван дер Ваарт. Три минути преди края пък Уейн Рууни сложи точка на спора, след като бе намерен с центриране от влезлия като резерва Райън Гигс и с глава оформи крайното 3:0.

След победата си Манчестър Юнайтед излезе на второ място във временното класиране с 6 точки и само с едно попадение по-лоша голова разлика от лидера и градски съперник Манчестър Сити. За Тотнъм това бе първи мач за сезона, след като двубоят от първия кръг с Евертън бе отложен заради безредиците в Лондон. "Шпорите" са на последно място без спечелена точка.

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 3:0

1:0 Дани Уелбек (61), 2:0 Андерсон (76), 3:0 Уейн Рууни (87)

Стадион "Олд Трафорд", Манчестър
Съдия: Лий Пробърт

Манчестър Юнайтед: 01.Давид Де Хеа, 03.Патрис Евра, 04.Фил Джоунс, 06.Джони Еванс, 12.Крис Смолинг, 08.Андерсон, 17.Нани, 18.Ашли Йънг (82' smqna.jpg 13.Парк Джи-Сунг), 23.Том Клевърли (81' smqna.jpg 11.Райън Гигс), 10.Уейн Рууни, 19.Дани Уелбек (81' smqna.jpg 14.Хавиер Ернандес - Чичарито)
Резерви: 34.Андерс Линдегаард, 20.Фабио Да Силва, 16.Майкъл Карик, 09.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ
Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън

Тотнъм: 24.Фридел, 03.Гарет Бейл, 04.Юнес Кабул, 20.Майкъл Доусън, 28.Кайл Уокър (46' smqna.jpg22.Ведран Чорлука), 32.Беноа Асу-Екото, 07.Аарън Ленън, 11.Рафаел ван дер Ваарт, 21.Нико Кранчар (74' smqna.jpg 09.Роман Павлюченко), 29.Джейк Ливърмор (74' smqna.jpg 06.Том Хъдълстоун), 18.Джърмейн Дефоу
Резерви: 01.Еурелио Гомеш, 19.Себастиен Басонг, 08.Джърмейн Джинас, 31.Андрос Таунсенд

Арсенал - Ливърпул 0:2
0:1 Аарън Рамзи (78-автогол), 0:2 Луис Суарес (90)
20.08.11
17:00 часа

Астън Вила - Блекбърн 3:1
1:0 Габриел Агбонлахор (7), 2:0 Емил Хески (25), 2:1 Мортен Гамст Педерсен (52), 3:1 Дарън Бент (67)

Челси - Уест Бромич 2:1
0:1 Шейн Лонг (4), 1:1 Никола Анелка (53), 2:1 Флоран Малуда (83)
21.08.11
15:30 часа
Норич - Сток Сити 1:1
1:0 Ричи Де Лает (37), 1:1 Кенуайн Джоунс (90)
21.08.11
16:00 часа

Уулвърхемптън - Фулъм 2:0
1:0 Кевин Дойл (42), 2:0 Стивън Хънт (45+1)
21.08.11
18:00 часа
Болтън - Манчестър Сити 2:3
0:1 Давид Силва (26), 0:2 Гарет Бари (38), 1:2 Иван Класнич (40), 1:3 Един Джеко (47), 2:3 Кевин Дейвис (63)