Манчестър Юнайтед продължава да преследва лидера в класирането Манчестър Сити и запази разликата от 3 точки между двата тима, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на Арсенал. За “артилеристите” това бе трета поредна загуба.

Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва за “червените дяволи”, а успехът на гостите дойде с попадения на Антонио Валенсия и Дани Уелбек. Робин ван Перски бе точен за Арсенал, неговопо 19-о попадение от началото на сезона.

Първото полувреме не предложи много опасности за гол, но попадение падна в добавеното време на първата част. Антонио Валенсия бе точен с глава след центриране на Райън Гигс.

Арсенал предложи много по-силно представяне след почивката, а Робин ван Перси пропусна чиста възможност след контраатака на Томаш Росицки, възползвал се от грешка на Крис Смолинг.

Ван Перси обаче не сбърка при другата си възможност в 71-ата минута. След това Пер Мертезакер изби топката от голлинията на Арсенал. Манчестър Юнайтед обаче стигна до победно попадение осем минути пред края, когато Дани Уелбек бе точен след асистенция на Антонио Валенсия.

Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:2

0:1 Антонио Валенсия (45+1), 1:1 Робин ван Перси (71), 1:2 Дани Уелбек (81)

Арсенал: 13.Войчех Счесни, 4.Пер Мертезакер, 5.Томас Вермаелен, 6.Лоран Кошиелни, 20.Йоан Джуру (46-56.Нико Йенарис), 7.Томаш Росицки, 14.Тио Уолкът, 15.Александър Окслейд-Чембърлейн (74-23.Андрей Аршавин), 16.Арън Рамзи (83-9.Парк Чу Юн), 17.Александър Сонг, 10.Робин ван Перси

Манчестър Юнайтед: 34.Андерс Линдегард, 3.Патрис Евра, 5.Фил Джоунс (17-21.Рафаел да Силва, 76-13.Парк Джи Сун), 6.Джони Евънс, 12.Крис Смолинг, 11.Райън Гигс, 16.Майкъл Карик, 17.Нани (75-22.Пол Скоулс), 25.Антонио Валенсия, 10.Уейн Рууни, 19.Дани Уелбек

Лондон, “Емирейтс” – 60 093 зрители
Съдия: Майк Дийн
Жълти картони: Кошиелни, Росицки, Рамзи, Сонг, Ван Перси (Арсенал); Евра, Рафаел да Силва

Евертън - Блекбърн 1:1
1:0 Тим Кейхил (25), 1:1 Дейвид Гудуили (72)
21.01.12
17:00 ч.
Фулъм - Нюкасъл 5:2
0:1 Дани Гътри (32), 1:1 Дани Мърфи (52-дузпа), 2:1 Клинт Демпси (59), 3:1 Клинт Демпси (65), 4:1 Боби Замора (68-дузпа), 4:2 Хатем Бен Арфа (85), 5:2 Клинт Демпси (89)
21.01.12
17:00 ч.
КПР - Уигън 3:1
1:0 Хейдар Хелгусон (33-дузпа), 2:0 Акош Бусаки (45), 2:1 Уго Родалега (66), 3:1 Томи Смит (81)
21.01.12
17:00 ч.
Сток Сити - Уест Бромич 1:2
0:1 Джеймс Морисън (35), 1:1 Камерън Джером (86), 1:2 Греъм Доранс (90)
21.01.12
17:00 ч.
Съндърланд - Суонзи 2:0
1:0 Стефан Сесеньон (14), 2:0 Крейг Гарднър (85)
21.01.12
17:00 ч.
Уулвърхемптън - Астън Вила 2:3
0:1 Дарън Бент (11-дузпа), 1:1 Майкъл Кайтли (21), 2:1 Дейвид Едуардс (31), 2:2 Роби Кийн (51), 2:3 Роби Кийн (85)
21.01.12
19:30 ч.
Болтън - Ливърпул 3:1
1:0 Марк Дейвис (4), 2:0 Найджъл Рио-Кокър (29), 2:1 Крейг Белами (37), 3:1 Гретар Стейнсон (50)
22.01.12
15:30 ч.
Манчестър Сити - Тотнъм 3:2
1:0 Самир Насри (56), 2:0 Джолиън Лескът (59), 2:1 Джърмейн Дефоу (60), 2:2 Гарет Бейл (65), 3:2 Марио Балотели (90+4-дузпа)