Юнайтед победи с 4:3 Сити в дербито на Манчестър, което се игра на "Олд Трафорд" пред 75 066 зрители. Зрелищният двубой от шестия кръг на Висшата лига бе интригуващ от началото до самия му край, а победното попадение за домакините падна в шестата минута на продължението, като негов автор бе Майкъл Оуен.

Димитър Бербатов започна сред титулярите за "червените дяволи" и игра до 78-ата минута, когато бе заменен от Майкъл Оуен. Мартин Петров пък бе оставен на пейката от мениджъра на "гражданите" Марк Хюз, но се появи на терена в 83-ата минута, когато замени Найджъл Де Йонг.

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/52/fullj.3729f05b587f1a08975d5a1bf80263c6/3729f05b587f1a08975d5a1bf80263c6-getty-fbl-eng-pr-manutd-mancity.jpgОще във 2-ата минута домакините откриха резултата. Уейн Рууни отново демонстрира отличната форма, в която се намира, отбелязвайки гол. Английският национал преодоля ефектно двама бранители на Сити в наказателното поле на гостите и промуши топката между краката на Шей Гивън - 1:0.

В 10-ата минута Крейг Белами опита да изведе Карлос Тевес на стрелкова позиция, но Бен Фостър внимаваше и улови центрираната в наказателното му поле топка.

В 16-ата минута "гражданите" стигнаха до изравнително попадение. Гарет Бари реализира за 1:1, а в грешник за Юнайтед се превърна Бен Фостър. http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/b6/fullj.ed9402232af2f4ede67ce810a22847d2/ed9402232af2f4ede67ce810a22847d2-getty-fbl-eng-pr-manutd-mancity.jpg

Младият вратар на "червените дяволи" направи груба грешка, след като отиде вдясно от вратата си и на границата на наказателното поле не успя да изчисти топката, предоставяйки я на Карлос Тевес. Бившият нападател на "червените дяволи" пък бе изпуснат от Рио Фърдинанд и намери отлично връхлитащия Гарет Бари, за когото не бе проблем да реализира в опразнената врата - 1:1.

В 27-ата минута съдията Мартин Аткинсън показа първия жълт картон в мача. Аржентинският нападател Карлос Тевес бе официално предупреден, след като влезе грубо в краката на Рио Фърдинанд. В 33-ата минута Рууни отне топката от Гарет Бари и озовал се между двама играчи в синьо нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата, пазена от Шей Гивън.

В 38-ата минута Майка Ричардс фаулира Райън Гигс вдясно от вратата на Сити, а при последвалото центриране на уелсеца Бербо засече топката с глава, но в аут.

http://cache.daylife.com/imageserve/04RB02Ae3z3V5/610x.jpgВ 43-ата минута Неманя Видич получи жълт картон за нарушение срещу Шон Райт-Филипс вляво от вратата на Юнайтед. При последвалото центриране на Гарет Бари топката бе изчистена от Бен Фостър, който този път внимаваше.

В 44-ата минута Карлос Тевес пропусна да накаже бившия си отбор. Коло Туре напредна опасно към вратата на "червените дяволи" и подаде към Стивън Айрлънд, той хитро пропусна топката за Тевес, който би, но право в лявата греда. В продължението на първото полувреме и Лескът обстрелва Бен Фостър, но неточно.

Второто полувреме започна отлично за Митко и съотборниците му. В 49-ата минута Юнайтед отново поведе в резултата, след като Дарън Флетчър засече с глава центрираната отляво топка от Райън Гигс - 2:1. В 51-ата минута свиреп шут на Парк Джи Сунг от границата на наказателното поле премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Сити.http://cache.daylife.com/imageserve/01bP0HBa165lV/610x.jpg

Радостта на "червените дяволи" обаче трая кратко. В 52-ата минута Крейг Балами направи 2:2. Нападателят на "гражданите" реализира, отправяйки силен удар от далечно разстояние, който нямаше как да бъде отразен от безпомощния Бен Фостър.

В 59-ата минута Райън Гигс надскочи Уейн Бридж в наказателното поле на Сити и отправи удар с глава, но топката премина над вратата.

В 66-ата минута Бербо бе близо до попадение, отправяйки удар с глава, който Шей Гивън спаси. В 69-ата Гигс сложи топката на главата на Митко, който отново нанесе точен удар, но пак Гивън спаси. Секунди след това Гигс засече топката от воле, блестящият Гивън отново спаси. В 72-ата Митко нанесе удар с глава от малък ъгъл, но топката излезе в аут.

В 80-ата минута Дарън Флетчър за втори път в мача попадна в прегръдките на съотборниците си, след като наказа Гивън с глава, засичайки центрираната от Гигс топка.

В 83-ата минута Мартин Петров замени Найджъл Де Йонг в състава на Сити. Последваха пропуски на Андерсон за Юнайтед и Шон Райт-Филипс и Майка Ричардс за Сити. В 90-ата минута Мартин Петров подаде топката на Белами, който с отличен рейд преодоля Рио Фърдинанд и озовал се сам срещу Фостър вкара за 3:3.

И точно, когато всички очакваха последния съдийски, се случи чудото. Резервата Майкъл Оуен бе изведен от Гигс и реализира за крайното 4:3 в това невероятно футболно шоу, спечелено от "червените дяволи".

С прибавените три точки Сър Алекс и избраниците му вече имат 15 в актива си и оглавиха класирането във Висшата лига. Също с толкова е и Челси, но "червените дяволи" са с по-добра голова разлика. На третото място е Ливърпул с 12, колкото имат още Тотнъм, Манчестър Сити и Астън Вила. /БЛИЦ

4:3 Майкъл Оуен (90+6)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 12.Бен Фостър, 22.Джон О'Шей, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 13.Парк Джи Сунг (62-25.Антонио Валенсия), 8.Андерсон (90-16.Maйкъл Карик), 24.Дарън Флетчър, 11.Райън Гигс, 9.Димитър Бербатов (78-7.Майкъл Оуен), 10.Уейн Рууни
Резерви: 29.Томас Кушчак, 2.Гари Невил, 23.Джони Еванс, 25.Антонио Валенсия, 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 7.Майкъл Оуен

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 1.Шей Гивън, 2.Майка Ричардс, 19.Джолиън Лескът, 28.Коло Туре, 3.Уейн Бридж, 8.Шон Райт-Филипс, 18.Гарет Бари, 34.Найджъл Де Йонг (83-17.Мартин Петров), 7.Стивън Айрлънд, 39.Крейг Балами, 32.Карлос Тевес
Резерви: 12.Стивън Тейлър, 5.Пабло Сабалета, 15.Хавиер Гаридо, 17.Мартин Петров, 40.Владимир Вайс, 54.Дейвид Бол, 16.Силвиньо

Манчестър, ст. "Олд Трафорд" - 75 066 зрители
Съдия: Мартин Аткинсън
Жълти картони: Андерсон, Неманя Видич (Манчестър Юнайтед); Карлос Тевес, Крейг Белами (Манчестър Сити)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 6 КРЪГ

От събота, 19 септември:

Бърнли – Съндърланд 3:1
1:0 Греъм Алекзандър (13), 1:1 Дарън Бент (39), 2:1 Дейвид Нъджент (67), 3:1 Дейвид Нъджент (86)

Астън Вила - Портсмут 2:0
1:0 Джеймс Милнър (34), 2:0 Габриел Агбонлахор (43)
Арсенал – Уигън 4:0
1:0 Томас Вермаелен (25), 2:0 Томас Вермаелен (49), 3:0 Едуардо Да Силва (59), 4:0 Сеск Фабрегас (90)

Болтън – Сток Сити 1:1
0:1 Дейв Китсън (53), 1:1 Матю Тейлър (89-дузпа)

Хъл Сити – Бирмингам 0:1
0:1 Гари О`Конър (75)

Уест Хям – Ливърпул 2:3
0:1 Фернандо Торес (20), 1:1 Алесандро Диаманти (29-дузпа), 1:2 Дирк Кайт (41), 2:2 Карлтън Коул (45), 2:3 Фернандо Торес (75)

От неделя, 20 септември
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 4:3
1:0 Уейн Рууни (2), 1:1 Гарет Бари (16), 2:1 Дарън Флетчър (49), 2:2 Крейг Белами (52), 3:2 Дарън Флетчър (80), 3:3 Крейг Белами (90), 4:3 Майкъл Оуен (90+6)

Уулвърхемптън – Фулъм 2:1
1:0 Кевин Дойл (18), 2:0 Дейвид Едуардс (50), 2:1 Дани Мърфи (66)

Евертън – Блекбърн 3:0
1:0 Луис Саха (22), 2:0 Луис Саха (54), 3:0 Джоузеф Йобо (58)

Челси – Тотнъм 3:0
1:0 Ашли Коул (32), 2:0 Михаел Балак (58), 3:0 Дидие Дрогба (63)