Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Сток Сити като гост в мач от Висшата английска лига. Майкъл Карик и Робин ван Перси от дузпа отбелязаха попаденията за "червените дяволи".

В 4-ата минута  Ван Перси изпълни ъглов удар пред вратата на Бегович, Фил Джоунс се опита да засече в наказателното поле, но не успя да нанесе удар, а при получилото се разбъркване Карик  стигнa до топката и я прати в мрежата.

Второто попадение падна от дузпа в 66-ата минута. Ван Перси бе съборен в наказателното поле и сам се нае да изпълни удара от бялата точка. Холандецът не сгреши, като по този начин вкара първия си гол за Юнайтед от февруари месец насам. За последно той се беше разписвал в мач от Висшата лига на 10 февруари - при победата с 2:0 над Евертън.

След днешния си успех Манчестър Юнайтед вече има 80 точки и продължава да е убедителен лидер в класирането пред градския си съперник Сити, който е с мач по-малко.

В сряда "червените дяволи" гостуват на Уест Хям в отложена среща от първенството.

СТОК СИТИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 Майкъл Карик (4), 0:2 Робин ван Перси (66-дузпа)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
13.04.13
17:00 ч.
Арсенал – Норич 3:1
0:1 Търнър (57), 1:1 Артета (85-д), 2:1 Басонг (88-авт.), 3:1 Подолски (90)
Нюкасъл – Съндърланд 0:3
0:1 Сесеньон (27), 0:2 Джонсън (74), 0:3 Вон (79)
Манчестър Сити – Уест Бромич – отложен
Баланс: 131 мача, 55 победи за Манчестър Сити, 27 равенства, 49 победи за Уест Бромич
07.05.13
21:45 ч.
Уигън – Суонзи
Баланс: 21 мача, 9 победи за Уигън, 3 равенства, 9 победи за Суонзи

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК