Манчестър Юнайтед отново се озова на 2 точки зад лидера Манчестър Сити, след като постигна важна победа с 3:1 при гостуването на Тотнъм от 27-ия кръг на Висшата лига. Второто поредно тежко поражение пък окончателно отказа "шпорите" от шампионските им амбиции. След като преди седмици избраниците на Хари Реднап отстъпиха с 2:5 на Арсенал, сега се изложиха и срещу "червените дяволи". Така Тотнъм остана на 3-ото място с 53 точки, докато лидерът Сити има 66, а Юнайтед е с 64.

С 2 гола във вратата на "шпорите" се отчете Ашли Йънг. Звездата Уейн Рууни също не пропусна да накаже Тотнъм, а срещу бившия си клуб не игра Димитър Бербатов. Причината е, че Сър Алекс Фъргюсън реши да остави Митко извън групата за двубоя, а титуляри в атака стартираха Рууни и Дани Уелбек. На резервната скамейка пък беше Хавиер Ернандес-Чичарито, който също не получи шанс за изява.

Почетното попадение за домакините вкара Джърмейн Дефо в 87-ата минута, когато "червените дяволи" вече водеха с класическото 3:0.

"Шпорите" започнаха по-активно срещата, но отбраната на гостите се справяше добре със ситуациите и не позволяваше да се пропука. Това обаче се случи в 38-ата минута, когато Емануел Адебайор отбеляза в мрежата на Давид Де Хеа, но се оказа, че е играл с ръка и попадението не беше зачетено.

Малко преди почивката "червените дяволи" наказаха съперника си. Рууни се разписа с глава след центриране от корнер на Ашли Йънг, при което надскочи Кайл Уокър и даде преднина на тима си - 0:1.

През втората част Манчестър Юнайтед стигна до още две попадение, което тотално отказа Тотнъм. В 60-ата минута Нани беше изведен зад отбраната на "шпорите" и опита нещо между удар и подаване, защитата на домакините не успя да избие добре и от малък ъгъл Ашли Йънг реализира - 0:2.

В 69-ата отново Йънг попадна в прегръдките на съотборниците си. Английският национал получи топката от Патрис Евра и от 20-ина метра направи безпомощен Брад Фридъл - 0:3.

Три минути преди изтичането на редовното време появилият се на смяна по-рано Райън Гигс подари топката на Джърмейн Дефо и той с изстрел пред границата на пеналта реализира в мрежата на Де Хеа, оформяйки крайното 1:3.

За трудния мач с "червените дяволи" мениджърът на Тотнъм Хари Реднап не разчита на новия капитан на английския национален отбор Скот Паркър, който изтърпяваше наказание, както и на Гарет Бейл, лекуващ контузия.

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:3
0:1 Уейн Рууни (45), 0:2 Ашли Йънг (60), 0:3 Ашли Йънг (69), 1:3 Джърмейн Дефо (87)

Тотнъм: Брад Фридъл, Кайл Уолкър, Ледли Кинг, Юнес Кабул, Беноа Асу-Екото, Арън Ленън (84-Дани Роуз), Сандро (80-Нико Кранчар), Лука Модрич, Джейк Ливърмор, Луис Саха (80-Джърмейн Дефо), Емануел Адебайор
Резерви: Карло Кудичини, Дани Роуз, Райън Нелсън, Нико Кранчар, Майкъл Доусън, Джърмейн Дефо, Джовани Дос Сантос

Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Фил Джоунс, Джони Еванс, Рио Фърдинанд, Патрис Евра, Майкъл Карик, Пол Скоулс (61-Райън Гигс), Нани (79-Джи-Сунг Парк), Ашли Йънг, Уейн Рууни, Дани Уелбек
Резерви: Бен Амос, Фабио Да Силва, Рафаел Да Силва, Джи-Сунг Парк, Андерсон, Райън Гигс, Хавиер Ернандес

Лондон, стадион "Уайт Харт Лейн" - 36 034 зрители
Сидия: Мартин Аткинсън
Жълти картони: Сандро (Тотнъм); Джони Еванс, Фил Джоунс (Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
03.03.12
14:45 ч.
Ливърпул – Арсенал 1:2
0:1 Лоран Косчиелни (23-авт), 1:1 Робин ван Перси (30), 1:2 Ван Перси (90)
03.03.12
17:00 ч.
Блекбърн – Астън Вила 1:1
0:1 Чарлз Н'зогбия (34), 1:1 Дейвид Дън (85)
03.03.12
17:00 ч.
Манчестър Сити – Болтън 2:0
1:0 Гретар Стейнсон (23-авт.), 2:0 Марио Балотели (69)
03.03.12
17:00 ч.
КПР – Евертън 1:1
0:1 Ройстън Дренте (31), 1:1 Боби Замора (36)
Уигън – Суонзи 0:2
0:1 Гилфи Сигурдсон (45+2), 0:2 Гилфи Сигурдсон (55)
04.03.12
14:00 ч.
Нюкасъл – Съндърланд 1:1
0:1 Никлас Бенднер (24-дузпа), 1:1 Шола Амеоби (90+1)
04.03.12
16:05 ч.
Фулъм – Уулвърхемптън 5:0
1:0 Павел Погребняк (36), 2:0 Павел Погребняк (44), 3:0 Клинт Демпси (56), 4:0 Павел Погребняк (61), 5:0 Клинт Демпси (83)